I v zimě musíme pokračovat v ochraně před sluncem, například používat hydratační krém s SPF nebo přidat nižší SPF do ranní péče o pleť. Je důležité zvolit takovou ochranu, která vyhovuje vašemu životnímu stylu a rytmu: pokud trávíte hodně času venku, můžete použít vyšší SPF, ale pokud celý den pracujete v kanceláři za počítačem, stačí aplikovat jednou denně SPF 15.
Slunce si nebere dovolenou! Je zde po celý rok, i když je trochu méně „agresivní“ než v létě. V zimě ubývá UVB paprsků, které způsobují spálení, a jsou méně nebezpečné, to ovšem neplatí pro UVA paprsky, které jsou zodpovědné za postupné poškozování kůže, její stárnutí a vznik nevzhledných skvrn. Je také důležité si uvědomit, že UVA záření může proniknout až do nejhlubších vrstev pokožky, a může tak být zodpovědné za poškození DNA, které se projevuje rakovinou kůže.
Pokožku byste měli chránit vždy, když jste venku déle než 15 minut, ať už na terase nebo v horách. Pro ochranu je důležité také vhodné oblečení a sluneční brýle.
V horách je vaše pokožka ještě více vystavena škodlivým účinkům slunce kvůli nadmořské výšce a odrazu slunečního záření. Sníh odráží UV záření a zvyšuje tak množství záření, které k vám dopadá: 80 % UV záření se odráží od sněhu a dopadá na pokožku ještě silněji.
Je také známo, že množství UV záření se zvyšuje o 4 % každých 300 výškových metrů, což v nadmořské výšce 3000 metrů představuje o 40 % více UV záření než na pláži. Navíc prostředí může být zavádějící a ne vždy vám dává objektivní pocit, zda se spálíte, nebo ne: vaše pokožka je „ukonejšena“ chladem a větrem, které vytvářejí dojem svěžesti, zatímco bílé mraky filtrují jen velmi málo UV záření, ačkoli vás mohou vést k domněnce, že riziko spálení je nízké.
V této situaci se doporučuje chránit se slunečními brýlemi a opalovacím krémem s vysokým SPF (alespoň 30) a obnovovat tuto ochranu alespoň každé dvě hodiny, zejména pokud lyžujete nebo trávíte hodně času venku.
Produkty péče o pleť Eau Thermale Avène jsou navrženy tak, aby chránily pokožku a současně respektovaly oceány.